HEMEN ARA

  POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA | ÇATI YALITIMI ANKARA

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIM
Sprey Poliüretan Köpük Ankara

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIMI

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Yalıtım. Poliüretanlar  modern yaşamın hemen hemen  her yerinde bulunur. Oturduğumuz sandalyeler, uyuduğumuz yataklar, yaşadığımız evler, sürdüğümüz arabalar ve diğer kullandığımız sayısız öğeler poliüretan içerir.

Poliüretanlar diğer plastikler gibi, diizosiyanatların poliol varlığında reaksiyonlarıyla üretilen polimerlerdir. İstenilen son ürüne göre kimyasal formüller, farklı tipte katalizörleri, şişirici ajanlar ya da muhtemel ateş söndürücüleri içerebilir.

Poliüretanlar kullanılacağı alana göre özel formüller geliştirilerek üretilir. İstenilen ürünün özelliklerine bağlı olarak farklı bileşenler bir araya getirilir.

Binalar şuanda kullandıkları enerjinin büyük kısmını boşa harcamaktadır. Bu enerjiyle evlerimiz yerine yer yüzünü ısıtmaya çalışıyoruz. Bu paranın boşa harcanması ve enerji konusunda dışa bağımlılığımızın artmasına sebeptir. Örneğin, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon binanın ısı yalıtımı kullanılması, enerji tüketimini %40, COemisyonunu %36 düşürmüştür. Binaların karbon salınımını düşürmek için yalıtım bu nedenle çok önemlidir.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Nerelerde Kullanılır

Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması yalıtım sistemidir. Poliüretanın küresel ısınmaya yol açan karbon emisyonlarını azaltmasında; kolay  uygulanabilir, uzun ömürlü ve güvenli bir yol olarak  kabul edilir. Poliüretan soğuk havalarda önemli ölçüde ev ve ofislerde ısı kaybını azaltır. Yaz aylarında binaları serin tutmak için önemli bir rol oynar bu da klimalara daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir.

Genel olarak kullanım alanları;

• Dış cephe duvarları ve kaplamaları
• Çatılar ve çatı kaplamaları
• Isıtma sistemi içinde görev alan boruların çevreleri
• Kazanlar etrafında
• Zemin

Avrupa’da fosil enerji kaynaklarında ortaya çıkan COemisyonunun %40 tan fazlası, binaların ısıtılması ve soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Sert köpüğe dayalı poliüretan teknolojisinin yalıtımda uygulanmasıyla, Avrupa genelinde ortalama COemisyonu %10 oranında düşürmüş, bu sayede Kyoto sözleşmesinin iki maddesini karşılamıştır.

Binalarda poliüretan kullanımının bir çok avantajları vardır;

Poliüretan yüksek dayanımı sayesinde, binaların yıpranmaya karşı direncini ve bakım için süresini arttırır.

 • Poliüretandan yapılmış sert yalıtım paneller hafif ama güçlü, neme karşı dayanıklı ve kolay uygulanabilirdir.
 • Yalıtım panelleri ve köpük kökenli diğer yalıtım ürünleri, uzun süre özelliklerini koruduğu için yüksek enerji tasarrufu sağlarlar.
 • Poliüretan köpükler diğer yalıtım ürünleriyle karşılaştırıldığında, daha az yer kaplaması, kolay uygulanabilir olması nedeni ile mimarlar ve tasarımcılara kolaylık sağlamaktadır.
 • Sert poliüretan sprey köpük, eski binalarda oluşan çatlak ve aşınmalara karşı çok hızlı bir şekilde kolayca uygulanabilir.
 • Poliüretanların sahip olduğu özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlar.  Çok düşük miktarda karbon salınımı yaptığından diğer yalıtım kaynaklarına göre çok iyidir. Karbon salınımının azaltır.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Avantajları

 • Isı izolasyonunda kesin çözüm.
 • Ek yersiz yekpare uygulama.
 • Uygulandığı yüzeyi korozyondan korur.
 • Sıvı olarak püskürtüldüğünden hiçbir boşluk kalmaz, ısı koprüsü uluşturmaz.
 • Baz, duman, benzin gibi kimyasallara dayanıklıdır.
 • Çürümez, koku yapmaz, Sıvı olarak püskürtüldüğünden her türlü uygulama detayında kesin çözüm sağlar.
 • İşçilik, nakliye, zaman ve en önemlisi ısıtma ve soğutma enerjisinden büyük tasarruf sağlar.
 • Trapez sac, atermit, oluklu levha, gibi yüzeylere mükemmel yapışma ve aderans sağlar.
 • Lamda değeri oldukça düşüktür. ( λ=0,023 W/mK Isı İletim Katsayısı ) Yatay ve düşey zeminlerde rahatlıkla uygulanır, üzerinde yürünebilir.
 • Uygulandığı yüzeyi fiziki darbelere karşı güçlendirir.
 • Uygulama hızı oldukça yüksektir.
 • DIN 4102’ye göre B3-B2-B1 yanma sınıfında, aleve dayanıklıdır . Yangın sırasında damlama yapmaz.
 • Ahşap, metal, beton vs. tüm yüzeylerde uygulanabilir %100 adreans sağlar.
POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIMI: POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA | SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK KAPLAMA

0543 474 2118

Isı yalıtımı Ankara bir binanın ekonomisi için önemlidir. Isı yalıtımı %25 gibi bir enerji tasarrufu sağlayabilir. Bunun için, cam yünü ve strafor kullanımı teknolojinin gelişiminden önce çok yaygındı. Artık kolay kullanımı ile öne çıkan sprey poliüretan köpük ankara, çatı arası yalıtımı Ankara mevcut.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Sprey Poliüretan Ankara Isı Yalıtımı Nedir

Poliüretan köpük ankara son teknoloji ile üretilen Ankara poliüretan köpük Ankara sıkıştırılmış tanklar içersin de saklanan ve ankara poliüretan spreyler ile tatbik edilen bir ısı yalıtımı maddesidir. Isı yalıtımı ankara ses yalıtımı ankara ve su izolasyonu ankara sağlayan bu madde yanmaz özellikleri ile bilinen ve sadece 3 santim gibi bir alan kaplaması ve böcek yapmaması ile çatıların olmazsa olmazıdır.

Diğer ürünlere göre Ankara sprey poliüretan köpük çatı arası yalıtımı ankara kolay kullanım ile öne çıkmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYIN. 0543 474 2118

Poliüretan Sprey Köpük Ankara - Sprey Poliüretan Ankara Köpük Yalıtımı

Odanın sıcaklık değişimlerine daha az maruz kalması ve insanların yılın herhangi bir zamanında her sıcaklıkta yenilerini rahat hissedebilmeniz için duvarların ısı yalıtımı Ankara ile kaplanması gereklidir. Lamina mantar panel, taş duvarlar, plakalar ve diğer birçok yalıtım türünün ortak bir özelliği vardır. Taşımaları zordur ve kurulumları ise çok zaman alır. Malzemeler genelde rulo ve levha halinde teslim edilir. Bunlar önce odaya getirilir ve sonrasında yüzeye sabitlenmelidir. Yani oldukça zahmetli diyebiliriz. Ekranda gördüğünüz profesyonellerse bu soruna herkes için kökten çözüm bulmuşlar. Levha halindeki materyalleri kullanmak yerine özel Anakra poliüretan köpük halinde bir yalıtım malzemesi kullanmayı tercih etmişlerdir. Bu bahsettiğimiz şey gazla genleşen plastik grubuna ait evrensel bir sentetik malzemedir. Günümüzde Poliüretan köpük Ankara, binaları yalıtmak söz konusu olduğunda endüstriyel ve inşaat sektörlerinde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu Anakra poliüretan köpük geleneksel malzemeleri sandığınızdan çok daha fazla avantaj sağlar. Püskürtüldüğünde köpük oldukça düzgün ve kusursuz tabak oluşturur. Sadece ısı yalıtımı Ankara sağlamakla kalmaz aynı zamanda su ve ses yalıtımı ankara gibi fonksiyonları da kapsar. Poliüretan Sprey Köpük Ankara inanılmaz hafif bir malzemedir. Yani inşaat yapısı üzerinde herhangi bir ek yük oluşturmaz. Kemirgenler ve diğer zararlı böcekler içinse hiç bir besin değerine sahip değildir. Yani onlar için yemek niteliği taşımaz. Zamanla şeklini kaybetmez ve çökmez dersek yalan olmaz. Böylece standart görünümde olmayan ve erişilemeyen alanları da kolayca izole edebilirsiniz. Ayrıca bu işlem çok daha hızlı hale gelmiş olur. Videoda ise tavan arasında yapılan bir işlemini görüyorsunuz. Bununla beraber ister bir bodrum yalıtımı ankara ister ankara temel izoalsyon kısmı ister iç ve dış duvarlar yalıtım ve ankara poliüretan köpük tavanlar olsun binanın her hangi bi kısmını kolayca bu sprey Poliüretan köpük Ankara malzeme ile yalıtabilirsiniz.

  
1115 kez okundu

POLYUREA SU İZOLASYONU ANKARA

TERAS SU YALITIMI ANKARA

Teras su yalıtımı, açık su teras su yalıtım uygulamasıdır. Teraslardaki su izolasyonlarında şap, kalebodur gibi yapı elemanları kullanılmaktadır ancak bu elemanlar su izolasyonunu sağlamamaktadır. Bu nedenle terasların su yalıtımı çok daha sağlıklı malzeme ile yapılmalıdır. Teraslar, yürüyüş ve kullanım alanları olarak öne çıkmaktadır ve bu durum göz önüne alındığında betonarme tabanın su izolasyonunun tam anlamıyla yapılmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Binalar zaman içinde yerine tam olarak oturmaktadır ve bu nedenle bazı bölümlerde kılcal çatlamaların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu çatlamalar. Su sızıntılarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Teraslar, su sızıntılarının en fazla görüldüğü yerlerin başında gelmektedir. Su, önlenmesi en zor olan maddedir ve kesinlikle sızıntılara karşı önlem alınmalıdır. Aksi takdirde binada korozyonun meydana gelmesi kaçınılmazdır. Korozyon da binanın taşıyıcı sistemini zedelemekte, hatta zaman içinde binanın yıkılmasına bile neden olabilmektedir.

TERAS / HAVUZ SU İZOLASYONU KULLANIM

Teras su yalıtımı (polyurea) uygulaması, binaların su sızıntısı nedeniyle zarar görmesini önleyen en önemli işlemdir. Firmamız, teras su yalıtımı (polyurea) işlemini uzman ekipleri, gelişmiş cihazları ve kaliteli malzemeleri ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle açık teraslarda su izolasyonu yapılırken güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı mukavemet sağlayan bir yalıtım malzemesinin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yüksek elastikiyet, mekanik dayanım, darbe dayanımı ve asit dayanımı da önemli noktalar arasındadır. Polyurea, bütün bu özelliklere sahiptir. Polyurea, su izolasyonu uygulaması olarak tüm teraslarda tabla üzerine ve diğer yapı kaplamaları üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Polyurea kaplamanın elastiki olma avantajı vardır ve bu sayede teraslarda meydana gelen çatlakları doldurarak binanın sağlığını korumaktadır.

Polyurea kaplama malzemesi ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Beton, seramik, kalebodur gibi yapı malzemelerinin üzerine uygulanabilen polyurea, binadaki su yalıtımını maksimum seviyeye getirmektedir.Teras su yalıtımı (polyurea) uygulamasında ek yer yoktur. Bu nedenle suyun sızabileceği en küçük bir nokta bile bulunmamaktadır. Renkli olan polyurea, uygulandığı alanlara dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Polyurea, dayanıklı bir kaplama malzemesidir ve bu malzeme ile yapılan su yalıtımları uzun ömürlü olmaktadır. Firmamız, su teras su yalıtımı beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamaktadır.