HEMEN ARA

  POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA | ÇATI YALITIMI ANKARA

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIM
Sprey Poliüretan Köpük Ankara

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIMI

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Yalıtım. Poliüretanlar  modern yaşamın hemen hemen  her yerinde bulunur. Oturduğumuz sandalyeler, uyuduğumuz yataklar, yaşadığımız evler, sürdüğümüz arabalar ve diğer kullandığımız sayısız öğeler poliüretan içerir.

Poliüretanlar diğer plastikler gibi, diizosiyanatların poliol varlığında reaksiyonlarıyla üretilen polimerlerdir. İstenilen son ürüne göre kimyasal formüller, farklı tipte katalizörleri, şişirici ajanlar ya da muhtemel ateş söndürücüleri içerebilir.

Poliüretanlar kullanılacağı alana göre özel formüller geliştirilerek üretilir. İstenilen ürünün özelliklerine bağlı olarak farklı bileşenler bir araya getirilir.

Binalar şuanda kullandıkları enerjinin büyük kısmını boşa harcamaktadır. Bu enerjiyle evlerimiz yerine yer yüzünü ısıtmaya çalışıyoruz. Bu paranın boşa harcanması ve enerji konusunda dışa bağımlılığımızın artmasına sebeptir. Örneğin, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon binanın ısı yalıtımı kullanılması, enerji tüketimini %40, COemisyonunu %36 düşürmüştür. Binaların karbon salınımını düşürmek için yalıtım bu nedenle çok önemlidir.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Nerelerde Kullanılır

Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması yalıtım sistemidir. Poliüretanın küresel ısınmaya yol açan karbon emisyonlarını azaltmasında; kolay  uygulanabilir, uzun ömürlü ve güvenli bir yol olarak  kabul edilir. Poliüretan soğuk havalarda önemli ölçüde ev ve ofislerde ısı kaybını azaltır. Yaz aylarında binaları serin tutmak için önemli bir rol oynar bu da klimalara daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir.

Genel olarak kullanım alanları;

• Dış cephe duvarları ve kaplamaları
• Çatılar ve çatı kaplamaları
• Isıtma sistemi içinde görev alan boruların çevreleri
• Kazanlar etrafında
• Zemin

Avrupa’da fosil enerji kaynaklarında ortaya çıkan COemisyonunun %40 tan fazlası, binaların ısıtılması ve soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Sert köpüğe dayalı poliüretan teknolojisinin yalıtımda uygulanmasıyla, Avrupa genelinde ortalama COemisyonu %10 oranında düşürmüş, bu sayede Kyoto sözleşmesinin iki maddesini karşılamıştır.

Binalarda poliüretan kullanımının bir çok avantajları vardır;

Poliüretan yüksek dayanımı sayesinde, binaların yıpranmaya karşı direncini ve bakım için süresini arttırır.

 • Poliüretandan yapılmış sert yalıtım paneller hafif ama güçlü, neme karşı dayanıklı ve kolay uygulanabilirdir.
 • Yalıtım panelleri ve köpük kökenli diğer yalıtım ürünleri, uzun süre özelliklerini koruduğu için yüksek enerji tasarrufu sağlarlar.
 • Poliüretan köpükler diğer yalıtım ürünleriyle karşılaştırıldığında, daha az yer kaplaması, kolay uygulanabilir olması nedeni ile mimarlar ve tasarımcılara kolaylık sağlamaktadır.
 • Sert poliüretan sprey köpük, eski binalarda oluşan çatlak ve aşınmalara karşı çok hızlı bir şekilde kolayca uygulanabilir.
 • Poliüretanların sahip olduğu özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlar.  Çok düşük miktarda karbon salınımı yaptığından diğer yalıtım kaynaklarına göre çok iyidir. Karbon salınımının azaltır.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Avantajları

 • Isı izolasyonunda kesin çözüm.
 • Ek yersiz yekpare uygulama.
 • Uygulandığı yüzeyi korozyondan korur.
 • Sıvı olarak püskürtüldüğünden hiçbir boşluk kalmaz, ısı koprüsü uluşturmaz.
 • Baz, duman, benzin gibi kimyasallara dayanıklıdır.
 • Çürümez, koku yapmaz, Sıvı olarak püskürtüldüğünden her türlü uygulama detayında kesin çözüm sağlar.
 • İşçilik, nakliye, zaman ve en önemlisi ısıtma ve soğutma enerjisinden büyük tasarruf sağlar.
 • Trapez sac, atermit, oluklu levha, gibi yüzeylere mükemmel yapışma ve aderans sağlar.
 • Lamda değeri oldukça düşüktür. ( λ=0,023 W/mK Isı İletim Katsayısı ) Yatay ve düşey zeminlerde rahatlıkla uygulanır, üzerinde yürünebilir.
 • Uygulandığı yüzeyi fiziki darbelere karşı güçlendirir.
 • Uygulama hızı oldukça yüksektir.
 • DIN 4102’ye göre B3-B2-B1 yanma sınıfında, aleve dayanıklıdır . Yangın sırasında damlama yapmaz.
 • Ahşap, metal, beton vs. tüm yüzeylerde uygulanabilir %100 adreans sağlar.

Poliüretan Köpük

Ankara da çatı yalıtım, Ankara da poliüretan köpük. Poliüretan köpük Ankara, kışın soğuk yazın sıcaktan koruyarak konforlu bir yaşam ve %50 ısı tasarrufu sağlayarak maddi katkı sağlar.Ankara İzolasyon yalıtım.

Çatı Yalıtımı & İzolasyonu Ankara | Poliüretan Köpük Ankara

Ankara ilinin kışları çok soğuk ve yazları da çok sıcaktır. Yıllık ısı değişikliği 40°C ile -24,9°C arasındadır. Yazın sıcaktan ve kışın soğuktan bir yapıyı korumak için gereklidir.  Çatı yalıtımı konforlu bir yaşam ve enerji maliyetlerinin  yüksek olduğu günümüzde tasarruf sağlamanın en iyi yolu yalıtım yaptırmaktan geçiyor.Yalıtım fiyatları (maliyetleri  inşaat  maliyetlerinin %2 sine tekabül etmektedir. Ankara da çatı yalıtımı yaptırılmış konut, işyeri, fabrika,kamusal alanlarda doğru etkin bir yalıtım yapmak suretiyle %50 enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.Yani çatı ısı yalıtım için harcamış olduğumuz bütçeyi 3-4 sene gibi sürede amorti etmiş oluyoruz.

Çatı Yalıtımı Ankara | Poliüretan köpük ankara olarak firmamız  Isı yalıtımında son teknoloji olan, püskürtülerek uygulanan sprey poliüretan köpük ile çatı yalıtımı hizmeti vermekteyiz.

Kenar boşluklar,çatlak ve yarıkları ortadan kaldırır.

Profesyoneller tarafından hızlı ugulanır.

Yalıtım yekpare olarak  uygulanır.

   Temelden çatıya,tuğladan metale yapıların her detayında sprey poliüretan köpük ile ısı yalıtım devri başlamıştır.

      Sprey Poliüretan Köpük diğer yalıtım malzemelerine göre birçok üstün özelliklere sahip bir malzemedir.Poliüretan Köpük sıvı halde yüksek basınçla püskürtülerek uygulandığı için,uygulanan detayın şeklini alarak en ufak gözenekleri dahi kapatan,ısı köpürüsü oluşturmayan ekyersiz,bir yalıtım sağlanmış olur.

      Poliüretan Köpük uygulandığı yüzeye %100 aderans ile yapışmasından dolayı  başka ek hiçbir malzemeye gerek kalmaz.Sprey Poliüretan ile  yapıların uygulamalar da ileride kopma,sarkma,deforme olma gibi riskler yoktur, uzun ömürlüdür. 

Kapalı hücre yapısı sayesinde nem,rutubete karşı dayanıklıdır.

Çiğ noktası sorunlarını ve yoğunlaşmayı en aza indirir.

FİYATLANDIRMA

    Uygulama yapılacak ısı yalıtım veya su yalıtım detayına göre m2 veya kg cinsinden fiyatlandırma yapılabilir.Uygulama yapılacak alan düz bir yer ise m2 üzerinden fiyatlandırılabilir.Uygulama detayı düzgün değil dolgu gerektirecek şekilde ise kg üzerinden fiyatlandırmak gerekir.

    Ayrıca fiyatlar uygulama  yapılacak detayın büyüklüğüne ,firmamıza olan mesafesine,işin bitiş süresine(bazı detaylar hazırlandıkça uygulama yapılması) ve uygulama şartlarına (iskele,vinç ile uygulama)göre değişiklik göstermektedir.

 Ankara Sprey Poliüretan Köpük iç Cephe Duvar Isı Yalıtım

Sprey Poliüretan Köpük ısı yalıtım ile birlikte aynı zamanda en ufak hava geçiçlerini dahi önleyebilen etkin dolgu malzemesidir.Dolgu özelliği sayesinde hava geçişlerini önleyerek,

 - Isıdan tasarruf sağlar

 - Toz,haşare girişini önleyerek hijyenik bir ortam sağlar.

 - Gürültüyü azaltarak ses izolasyonu sağlar.

 - Uygulandığı yüzeye %100 mukavemet ile yapışarak yapıya koruyucu bir katman oluşturur.

Ankara Sprey Poliüretan Köpük Çatı Tavan Köşe Dolgu Isı Yalıtım

  Çatı için yapılabilecek ısı yalıtım uygulamalarında ters tavan sprey poliüretan köpük uygulama sıklıkla tercih edilen yalıtım şeklidir.Çatılarda ters tavana sprey poliüretan köpük uygulamanın amacı ;

  Strafor,taşyünü,camyünü gibi klasik ısı yalıtım amaçlı kullanılan malzemeleri dubellenerek tutturulması,veya yapıştırılması,işçilik maliyetlerinin fazla olması ekyeri oluşturarak ısı köpürüsü oluşturması,sprey poliüretan kadar açık noktalara (baca kanarları,saçak köşe dolguları,profil dipleri) nufus edememesi püskürtme köpüğün başlıca tercih edilme sebepleridir. Çatı Tavan - Köpük İzolasyon

Ankara Sprey Poliüretan Köpük Metal Çatı Püskürtme Isı Yalıtım

      Metal Çatılarda Sprey püskürtme izolasyon mükemmel yapışma sağlayarak kesintisiz ısı yalıtımı sağlar. Trapez,oluklu saç,atermit gibi malzemelerden oluşan çatı yüzeylerinde sprey köpük alttan tatbik edilmesi gerekir.Isı yalıtım köpüğünün üstten uygulanması halinde uygulanan köpüğün güneş ışınlarından korumak amaçlı özel sprey poliüretan boyası ile boyanması gerekir.Sprey köpük metal çatılarda delikleri kapatarak hava geçişlerini önler,kenetli olan bölümlerdeki boşlukları doldurur,açık rengi sayesinde iç ortamda aydınlık olmasını sağlar,paslanmayı önleyerek çatının uzun yıllar sağlam kalmasına yardımcı olur.

Ankara Sprey Poliüretan Köpük Çatı Zemin / Tavan  Püskürtme Isı Yalıtım

Kaliteli bir yaşam ve enerji maliyetleri asgari düzeye indirmek amacıyla iklim koşullarına göre yazın; iç ortamlarda sıcak havayı  klima vasıtasıyla  soğuttuğumuz havanın, kışın ise  kalorifer  ile ısıttığımız iç ortamlardaki ısıtılmış atmosferin etkisinin daha uzun süre içeride kalmasına, sıcak veya soğuk havanın içeriye girmesini engelleyerek içerideki ısının korunmasına çaba sarf ederiz. Çatılara uygulayacağımız sprey poliüretan ısı yalıtımı sayesinde çatıdan kaybettiğimiz enerji kaybını önleyerek  %50 ısı tasarrufu sağlar. Bu sayede oluşan enerji tasarrufu, çatı ısı yalıtımının maliyetini birkaç sene içerisinde karşılamakta ve oluşturduğu konforu da ilaveten yaşamımıza yansıtmaktadır.

            Ankara da sprey poliüretan köpük ısı yalıtımlarının en randımanlı ve efektif uygulaması en az 3 cm kalınlığında çatıda  ısı kaçağının ve köprüsünün oluşabileceği tüm alanlara zemin,ters tavan mertek araları,köşe boşluklarını doldurmak suretiyle ile sağlanır. Ankara mevsimsel şartları yaz sıcak ve kış ayları  üst seviyede soğuk geçmektedir. Sprey poliüretan Isı yalıtımı yaptırarak kışın soğuktan koruyacağı gibi aynı ölçüde sıcaktan da koruyacaktır. 

        Çatı Yalıtım Ankara & Poliüretan Köpük Ankara firmamız  olarak Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye de sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı ve sprey polyurea su yalıtımı hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgi ve ücretsiz keşif için iletişime geçiniz. 

ÇATI ARASI SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIM

 Çatılar binalarda ısı kayıplarının en çok yaşandığı bölgelerden biridir.Isı yalıtımı gerek sıcak gerek soğuktan korumaktadır.Doğru malzeme ve teknik ölçü  ile uygulanmış yalıtım uygulaması ortalama %50'ye varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Sadece en üst katta oturan daire sakinlerini ilgilendirdiği düşünülse de bina çatı yalıtımı yapılması, binanın ısı haritasını dengeleyici bir rol oynar. Isınan hava yükseldiğinden ısı, binaların çatısından dışarıya kaçar. Bu sebeple ısı kaybını önlemek adına çatı yalıtımının yapılması gerekir. Çatılarda uygulanan sprey poliüretan köpük, dış mantoloma ile beraber yapıda kaplama oluşturarak ısı kaybını minimum seviyeye indirir.Dışarıdaki soğuk hava içeriye giremeyeceği gibi bina içinden de dışarıya ısı kaybı yaşanmaz. Zemin katta, dükkan üstü, sığınak üstü veya otopark üstünde yer alan daireler için zeminden yalıtım yapılması da ısı tasarrufu noktasında  çatı yalıtımında sağladığı etki kadar yararlı olacaktır.

Çatı Arası Zemin Köpük Yalıtım

   Beton,ahşap,metal zeminlerde direk olarak  iklim şartlarına ve kullanım koşullarına göre 3cm den başlayarak 6 cm ye kadar sprey poliüretan köpük uygulaması yapılabilir.Sprey Poliüretan uygulaması çatılarda açıklık bırakmaksızın bir bütün halinde tüm zemin kaplanmış olur.Çatılarda bulunan ısı kayıplarına neden olan detaylar baca dipleri,saçaklardaki açıklıklar ve diğer ısı geçiş bölgeleri tamamen kapatılmaktadır

Çatı Arası Ahşap Tavan Poliüretan 

    Sprey Poliüretan Köpük Çatı arası ters tavanlarda sıkça uygulanan yalıtım şeklidir.Osb ve lambiri gibi hassasiyet isteyen boşluklara,açıklıklara  tamamen dolgu yapılır. Sprey Poliüretan dolgu yapıldıktan sonra istenirse açık kalabilir veya alçıpan,metel vs. kaplama malzemelerle kaplanabilir.Bu tür alanlar için en etkili ısı yalıtım uygulama şekli budur.

Metal Çatı Sprey Poliüretan Yalıtım

      Konut ,işyeri,fabrika,tavuk-mantar çiflikleri ,hastane,okullar v.b.gibi yerlerde bulunan   trapez sac ,oluklu sac,sandüviç panel gibi detaylarda alttan veya üstten uygulanabilir.Alltan uygulandığında sprey poliüretan köpük  uygulandığı haliyle bırakılabilir.Üstten uygulandığında sprey poliüretan köpüğün güneş ışınlarından korumak amacıyla poliüretan boyası veya su bazlı dış cephe boyası ile kaplanması gerekir.

TERAS iZOLASYONU

Teraslar kullanım şekline göre  açık veya kapalı olabilir.Teraslar zeminleri  gerek insan trafiğine dayanıklı olması gerekse  hava değişiklerinden etkilenmemesi açısından ısı yalıtımı som derece önemlidir.

        Sprey Poliüretan Köpük 

           - Isı iletkenlik değeri en iyi malzemedir.(0,017)

           - B2 yanma sınıfındadadır. DIN 4102 normundadır.

           - Basma dayanımı 0,14 MPa değerinde DIN 53421 normundadır.

Açık Teras Zemim

Sprey Poliüretan Köpük teras zeminlerine uygulandığında üst katta oturmaktan kaynaklı kışın ısı kayıplarını önler,yazın sıcağa karşı koruma sağlar.Konforlu bir yaşam alanları oluşturur.

Teras Çatı Tavan

Teras çatılarda ters tavanda  sprey poliüretan köpük ahşap,metal yüzeylerde mükemmel yapışma sağlar.Isı geçişlerini önler ısı yalıtımıyla beraber sıcaklardan korur.Aynı zamanda çatıyı sağlamlaştırır. 

Kış Bahçesi - Çardak Tavan

Bu tür alanlar genelde asma tavan  osb-metal profil ile kaplanır. Spey poliüretan köpük lambiri veya alçıpan asma tavan dan önce osb ve profil üzerine direk olarak uygulanır.  

Poliüretan Köpük Bodrum - Garaj-Sığınak Tavan Ve Duvarlar

Binalarda en çok ısı yalıtımı gerktiren bölgelerin başında bodrum,garaj,sığınak,kömürlük gibi alanlardır.Bu tür alanların üzerinde bulunan daireler aynı yapıdaki diğer dairelere göre daha çok ısıtmak ve soğutmak için enerji harcamaktadırlar.

Çatı Yalıtımı Ankara sprey  poliüretan köpük ile pratik bir şekilde bu sorun çözülebilir.Sprey poliüretan köpük 1 kez yaptırılır ve bir daha binanın ömrü boyunca bakım onarım gerektirmez. Isı-su-ses yalıtım uygulama sistemleri

           - Isı iletkenlik değeri en iyi malzemedir.(0,017)

           - B2 yanma sınıfındadadır. DIN 4102 normundadır.

           - Basma dayanımı 0,14 MPa değerinde DIN 53421 normundadır.

 

Çatı Yalıtımı Poliüretan Köpük - Polyurea Isı-Su-Ses Yalıtım Sistemleri

    Sprey Poliüretan ve Polyurea ISI-SU-SES Yalıtım Uygulama Sistemleri olarak 2009 yılında kurulmuş olup, Ankara ve Türkiye genelinde tam teşekkül mobil sistem izolasyon araçlar ile faaliyetlerimizi başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz.       

    Sprey Poliüretan Polyurea hammadde imalatında en güçlü firmalarıyla çalışmakta olup uygulama noktasında da Sprey Poliüretan-Polyurea çıtasını en yüksek seviyeye çıkaran yalıtım sektöründe her geçen gün kararlılıkla ilerleyen çatı yalıtımı ankara , poliüretan köpük ankara , müşteri memnuniyetini çok iyi bilir,bununla birlikte uygulamış olduğu ürünlerin hizmet öncesi teknik verilerini müşterilerimize sunarak şeffaf ticaret politikamızı kaliteli işçilikle pekiştiririz.Bu sayede her işimizde kaliteyi yakalamayı başarırız.POLYUREA SU İZOLASYONU ANKARA

TERAS SU YALITIMI ANKARA

Teras su yalıtımı, açık su teras su yalıtım uygulamasıdır. Teraslardaki su izolasyonlarında şap, kalebodur gibi yapı elemanları kullanılmaktadır ancak bu elemanlar su izolasyonunu sağlamamaktadır. Bu nedenle terasların su yalıtımı çok daha sağlıklı malzeme ile yapılmalıdır. Teraslar, yürüyüş ve kullanım alanları olarak öne çıkmaktadır ve bu durum göz önüne alındığında betonarme tabanın su izolasyonunun tam anlamıyla yapılmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Binalar zaman içinde yerine tam olarak oturmaktadır ve bu nedenle bazı bölümlerde kılcal çatlamaların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu çatlamalar. Su sızıntılarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Teraslar, su sızıntılarının en fazla görüldüğü yerlerin başında gelmektedir. Su, önlenmesi en zor olan maddedir ve kesinlikle sızıntılara karşı önlem alınmalıdır. Aksi takdirde binada korozyonun meydana gelmesi kaçınılmazdır. Korozyon da binanın taşıyıcı sistemini zedelemekte, hatta zaman içinde binanın yıkılmasına bile neden olabilmektedir.

TERAS / HAVUZ SU İZOLASYONU KULLANIM

Teras su yalıtımı (polyurea) uygulaması, binaların su sızıntısı nedeniyle zarar görmesini önleyen en önemli işlemdir. Firmamız, teras su yalıtımı (polyurea) işlemini uzman ekipleri, gelişmiş cihazları ve kaliteli malzemeleri ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle açık teraslarda su izolasyonu yapılırken güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı mukavemet sağlayan bir yalıtım malzemesinin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yüksek elastikiyet, mekanik dayanım, darbe dayanımı ve asit dayanımı da önemli noktalar arasındadır. Polyurea, bütün bu özelliklere sahiptir. Polyurea, su izolasyonu uygulaması olarak tüm teraslarda tabla üzerine ve diğer yapı kaplamaları üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Polyurea kaplamanın elastiki olma avantajı vardır ve bu sayede teraslarda meydana gelen çatlakları doldurarak binanın sağlığını korumaktadır.

Polyurea kaplama malzemesi ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Beton, seramik, kalebodur gibi yapı malzemelerinin üzerine uygulanabilen polyurea, binadaki su yalıtımını maksimum seviyeye getirmektedir.Teras su yalıtımı (polyurea) uygulamasında ek yer yoktur. Bu nedenle suyun sızabileceği en küçük bir nokta bile bulunmamaktadır. Renkli olan polyurea, uygulandığı alanlara dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Polyurea, dayanıklı bir kaplama malzemesidir ve bu malzeme ile yapılan su yalıtımları uzun ömürlü olmaktadır. Firmamız, su teras su yalıtımı beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamaktadır.