HEMEN ARA

  POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA | ÇATI YALITIMI ANKARA

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIM
Sprey Poliüretan Köpük Ankara

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI YALITIMI

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Yalıtım. Poliüretanlar  modern yaşamın hemen hemen  her yerinde bulunur. Oturduğumuz sandalyeler, uyuduğumuz yataklar, yaşadığımız evler, sürdüğümüz arabalar ve diğer kullandığımız sayısız öğeler poliüretan içerir.

Poliüretanlar diğer plastikler gibi, diizosiyanatların poliol varlığında reaksiyonlarıyla üretilen polimerlerdir. İstenilen son ürüne göre kimyasal formüller, farklı tipte katalizörleri, şişirici ajanlar ya da muhtemel ateş söndürücüleri içerebilir.

Poliüretanlar kullanılacağı alana göre özel formüller geliştirilerek üretilir. İstenilen ürünün özelliklerine bağlı olarak farklı bileşenler bir araya getirilir.

Binalar şuanda kullandıkları enerjinin büyük kısmını boşa harcamaktadır. Bu enerjiyle evlerimiz yerine yer yüzünü ısıtmaya çalışıyoruz. Bu paranın boşa harcanması ve enerji konusunda dışa bağımlılığımızın artmasına sebeptir. Örneğin, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon binanın ısı yalıtımı kullanılması, enerji tüketimini %40, COemisyonunu %36 düşürmüştür. Binaların karbon salınımını düşürmek için yalıtım bu nedenle çok önemlidir.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Nerelerde Kullanılır

Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması yalıtım sistemidir. Poliüretanın küresel ısınmaya yol açan karbon emisyonlarını azaltmasında; kolay  uygulanabilir, uzun ömürlü ve güvenli bir yol olarak  kabul edilir. Poliüretan soğuk havalarda önemli ölçüde ev ve ofislerde ısı kaybını azaltır. Yaz aylarında binaları serin tutmak için önemli bir rol oynar bu da klimalara daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir.

Genel olarak kullanım alanları;

• Dış cephe duvarları ve kaplamaları
• Çatılar ve çatı kaplamaları
• Isıtma sistemi içinde görev alan boruların çevreleri
• Kazanlar etrafında
• Zemin

Avrupa’da fosil enerji kaynaklarında ortaya çıkan COemisyonunun %40 tan fazlası, binaların ısıtılması ve soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Sert köpüğe dayalı poliüretan teknolojisinin yalıtımda uygulanmasıyla, Avrupa genelinde ortalama COemisyonu %10 oranında düşürmüş, bu sayede Kyoto sözleşmesinin iki maddesini karşılamıştır.

Binalarda poliüretan kullanımının bir çok avantajları vardır;

Poliüretan yüksek dayanımı sayesinde, binaların yıpranmaya karşı direncini ve bakım için süresini arttırır.

 • Poliüretandan yapılmış sert yalıtım paneller hafif ama güçlü, neme karşı dayanıklı ve kolay uygulanabilirdir.
 • Yalıtım panelleri ve köpük kökenli diğer yalıtım ürünleri, uzun süre özelliklerini koruduğu için yüksek enerji tasarrufu sağlarlar.
 • Poliüretan köpükler diğer yalıtım ürünleriyle karşılaştırıldığında, daha az yer kaplaması, kolay uygulanabilir olması nedeni ile mimarlar ve tasarımcılara kolaylık sağlamaktadır.
 • Sert poliüretan sprey köpük, eski binalarda oluşan çatlak ve aşınmalara karşı çok hızlı bir şekilde kolayca uygulanabilir.
 • Poliüretanların sahip olduğu özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlar.  Çok düşük miktarda karbon salınımı yaptığından diğer yalıtım kaynaklarına göre çok iyidir. Karbon salınımının azaltır.

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Avantajları

 • Isı izolasyonunda kesin çözüm.
 • Ek yersiz yekpare uygulama.
 • Uygulandığı yüzeyi korozyondan korur.
 • Sıvı olarak püskürtüldüğünden hiçbir boşluk kalmaz, ısı koprüsü uluşturmaz.
 • Baz, duman, benzin gibi kimyasallara dayanıklıdır.
 • Çürümez, koku yapmaz, Sıvı olarak püskürtüldüğünden her türlü uygulama detayında kesin çözüm sağlar.
 • İşçilik, nakliye, zaman ve en önemlisi ısıtma ve soğutma enerjisinden büyük tasarruf sağlar.
 • Trapez sac, atermit, oluklu levha, gibi yüzeylere mükemmel yapışma ve aderans sağlar.
 • Lamda değeri oldukça düşüktür. ( λ=0,023 W/mK Isı İletim Katsayısı ) Yatay ve düşey zeminlerde rahatlıkla uygulanır, üzerinde yürünebilir.
 • Uygulandığı yüzeyi fiziki darbelere karşı güçlendirir.
 • Uygulama hızı oldukça yüksektir.
 • DIN 4102’ye göre B3-B2-B1 yanma sınıfında, aleve dayanıklıdır . Yangın sırasında damlama yapmaz.
 • Ahşap, metal, beton vs. tüm yüzeylerde uygulanabilir %100 adreans sağlar.

İletişim


İstasyon Caddesi No:89/D Etimesgut/ANKARA 

İbrahim Bey

0543 474 2118


poliuretankopukankara@gmail.com

 

Sprey Poliüretan Köpük Ankara Nedir Nasıl Uygulanır ?

Poliüretan malzemesi ilk olarak Alman bilim adamı Otto BAYER tarafından 1937 yılında Diizosiyonatın diolle bileşiminden elde edilmiştir. Zamanla geliştirilen poliüretan malzemesi günümüzde kullanım amacına göre Diizosiyonatın amaca uygun bir poliolle bileşiminden elde edilir. Esnek veya esnemeyen köpükler elde edilebilmektedir. Terlik ve ayakkabı tabanlarının üretiminde, koltuk, çanta ve ayakkabılarda kullanılan suni deri üretiminde, ısı yalıtım kaplamalarında kendisine kullanım alanı bulmaktadır. Isı yalıtımında fabrikalardan soğuk hava tesislerine, bina ve evlerden hayvan barınaklarına kadar birçok alanda tercih edilmektedir. Uzun kullanım ömrü sayesinde zaman maliyet kapsamında ankara sprey poliüretan yöntemi ile en ekonomik ısı yalıtım çözümünü sunmaktadır.

0543 474 2118

Poliüretan ankara ısı yalıtım kaplamalarında tercih edilmesinin en önemli sebebi etkili ısı yalıtımı sağlamasıdır. Çünkü poliüretan düşük ısı iletim kat sayısı ile en az ısı ileten malzemedir. Sprey püskürtme yöntemi ile ısı köprülerinin oluşumuna izin vermeyen eksiz uygulama imkanı sağlar. Ankara Sprey poliüretan köpük kaplama sprey püskürtme yöntemi ile hızlı uygulama yapılmasını sağlar. Hazırlanmış yüzey olması durumunda bir kişi tarafından bir günde 500 m2 alanda kaplama yapılabilir. Bina temel ve perde duvar ısı yalıtımından, dış cephe ısı yalıtımına, iç cephe uygulamalarından çatı ısı yalıtım kaplamalarına kadar her alanda kolayca kullanılabilir. İklim koşullarından yıpranmadığı ve uzun kullanım ömrü ile dış cephelerde güvenle tercih edilebilen bir yöntemdir. Dış cephe kaplamalarında mekanik bağlantı ve ek yapıştırıcı gerektirmez.

Sprey poliüretan köpük Ankara uygulamaları püskürtme yöntemi ile yüzeye uygulanır ve 6-8 saniyede kürlenmeye başlayan malzeme kısa sürede son şeklini alır. Yüksek basınç ve ısıtılmış hortumlarla özel tabancadan püskürtülen bileşenler püskürtme esnasında karışarak yüzeyde kürlenmeye başlar. Böylece yüzeye ek yapıştırıcı gerektirmeden tam bir yapışma sağlar. Poliüretan üzerine alçı panel ve sıvalı kaplamalar gibi estetik kaplama yapılmasına imkan olduğu için estetik kaygıya yol açmadan poliüretan kaplaması ile ısı yalıtımı sağlanabilmektedir. Eksiz ısı yalıtımı ısı köprülerini engeller. Isı köprüleri ısı yalıtım malzemesinin uygulanamadığı ya da ek yerlerinde meydana gelen ısı iletiminin sağlandığı noktalardır. Ancak püskürtme yönteminde ters tavan uygulamaları dahil en zor noktalara kadar yapılarak ısı köprüsüz bir ısı yalıtım kaplaması sağlar.

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA ÇATI ARASI ZEMİN UYGULAMASI

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan Çatı Arası Zemin uygulaması sayesinde yüksek ererji tasarrufu sağlayarak verimli ısı yalıtım ve çatı izolasyonu sağlayarak ısı kaybını önlüyoruz.


POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA BODRUM İZOLASYONU

ÇATI YALITIM Poliüretan köpük bodrum izolasyonu ile bodrum çatı ve zeminlerine poliüretan sprey uygulanır ve yüksek performansta ses, su ve ısı yalıtımı sağlanır.

 


ANKARA POLİÜRETAN KÖPÜK GARAJ YALITIMI

ÇATI YALITIM Sprey Poliüretan köpük garaj yalıtımı ile garaj ve otopark alanlarınızın üst çatı ve zeminlerine poliüretan sprey uygulanır ve ısı yalıtımı sağlanır.

 


POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA SIĞINAK İZOLASYONU

ÇATI YALITIMI Sprey Poliüretan köpük Sığınak izolasyon çalışmasıyla bina ve apartman sığınak alanlarında poliüretan sprey uygulanır ve ısı yalıtımı sağlanır.

 

Poliüretan Atermit ve Trapez Sac İzolasyonu

ANKARA POLİÜRETAN ATERMİT VE TRAPEZ SAC İZOLASYONU

ÇATI YALITIMI Poliüretan atermit ve trapez sac İzolasyonu ile ilgili alanda poliüretan sprey uygulanarak %50ye varan ısı yalıtımı da sağlanır.

 


POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA TAVAN VE DUVAR İZOLASYONU

ÇATI YALITIMI Poliüretan köpük tavan ve duvar izolasyonu uygulaması poliüretan sprey uygulanarak duvar ve tavan izolasyonu yüksek verimlilikle sağlayabilmektedir

 


ANKARA POLİÜRETAN OSB TERS ÇATI İZOLASYONU

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan OSB ters çatı izolasyonu ile OSB altı tavanlar için uygulamalarda ulaşılması zor noktalara kadar ısı yalıtımı yapılabilmektedir.

 

Poliüretan Köpük Dış Cephe Yalıtımı

POLİÜRETAN KÖPÜK DIŞ CEPHE YALITIMI ANKARA

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan Köpük Dış Cephe Yalıtımı uygulaması ile çok yüksek eneji tasarrufu ve ortalamada %50 ısı yalıtımı yapılabilmektedir.


ANKARA POLİÜRETAN KÖPÜK İÇ CEPHE YALITIMI

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan Köpük İç Cephe Yalıtımı uygulaması sayesine iç alanlarda duvar ve cephelerin poliüretan sprey kaplama yapılması ile yüksek performans ısı yalıtımı.

 

Poliüretan Köpük Su Basmanı

ANKARA POLİÜRETAN KÖPÜK SU BASMANI

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan köpük su basmanı uygulaması ile su nedeniyle terleme ve küflenmeye oluşumlarına çözüm oluşur ısı ve su yalıtımını sağlanır.

 

Poliüretan Hayvan Barınakları Yalıtımı

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA HAYVAN BARINAKLARI YALITIMI

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan hayvan barınakları yalıtımı uygulamaları sayesinde ahır, dam gibi alanların prefabrik veya betonarme yapılarının yalıtımları yapılır.

 

Poliüretan Temel Perde Beton Yalıtımı

POLİÜRETAN KÖPÜK ANKARA PERDE BETON YALITIMI

ÇATI YALITIMI ANKARA Sprey poliüretan köpük uygulamalarından olan Poliüretan Temel Perde Beton Yalıtımı ile yer altı ve toprak sularını ve çevre sularını engeller ısı yalıtımı sağlarız.

 

Poliüretan Kör Cephe Isı Yalıtımı

ANKARA POLİÜRETAN KÖPÜK KÖR CEPHE ISI YALITIMI

ÇATI YALITIMI ANKARA Poliüretan Kör Cephe Isı Yalıtım uygulamaları ile yüksek verimlilik ile enerji, ısı tasarrufu ve su yalıtımı yapıyoruz, hemen teklif isteyin.

 

Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı

POLİÜRETAN MANDIRA YALITIMI ANKARA

ÇATI ARASI YALITIM ANKARA Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı sayesinde küçükbaş ahırları ve büyükbaş ahırları için tam performanslı yüksek tasarruflu ısı yalıtımı, hemen teklif isteyin.

 

Poliüretan Soğuk Hava Deposu Yalıtımı

POLİÜRETAN KÖPÜK SOĞUK HAVA DEPOSU YALITIMI

ÇATI ARASI YALITIM ANKARA Poliüretan Soğuk Hava Deposu Yalıtımı yaparak ısı korumak için en uygun ve teknolojik çözümü ayağınıza getiriyoruz, hemen teklif alın.

 

0543 474 2118


 İsim  E-Posta  Konu  Mesaj
POLYUREA SU İZOLASYONU ANKARA

TERAS SU YALITIMI ANKARA

Teras su yalıtımı, açık su teras su yalıtım uygulamasıdır. Teraslardaki su izolasyonlarında şap, kalebodur gibi yapı elemanları kullanılmaktadır ancak bu elemanlar su izolasyonunu sağlamamaktadır. Bu nedenle terasların su yalıtımı çok daha sağlıklı malzeme ile yapılmalıdır. Teraslar, yürüyüş ve kullanım alanları olarak öne çıkmaktadır ve bu durum göz önüne alındığında betonarme tabanın su izolasyonunun tam anlamıyla yapılmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Binalar zaman içinde yerine tam olarak oturmaktadır ve bu nedenle bazı bölümlerde kılcal çatlamaların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu çatlamalar. Su sızıntılarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Teraslar, su sızıntılarının en fazla görüldüğü yerlerin başında gelmektedir. Su, önlenmesi en zor olan maddedir ve kesinlikle sızıntılara karşı önlem alınmalıdır. Aksi takdirde binada korozyonun meydana gelmesi kaçınılmazdır. Korozyon da binanın taşıyıcı sistemini zedelemekte, hatta zaman içinde binanın yıkılmasına bile neden olabilmektedir.

TERAS / HAVUZ SU İZOLASYONU KULLANIM

Teras su yalıtımı (polyurea) uygulaması, binaların su sızıntısı nedeniyle zarar görmesini önleyen en önemli işlemdir. Firmamız, teras su yalıtımı (polyurea) işlemini uzman ekipleri, gelişmiş cihazları ve kaliteli malzemeleri ile kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle açık teraslarda su izolasyonu yapılırken güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı mukavemet sağlayan bir yalıtım malzemesinin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yüksek elastikiyet, mekanik dayanım, darbe dayanımı ve asit dayanımı da önemli noktalar arasındadır. Polyurea, bütün bu özelliklere sahiptir. Polyurea, su izolasyonu uygulaması olarak tüm teraslarda tabla üzerine ve diğer yapı kaplamaları üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Polyurea kaplamanın elastiki olma avantajı vardır ve bu sayede teraslarda meydana gelen çatlakları doldurarak binanın sağlığını korumaktadır.

Polyurea kaplama malzemesi ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Beton, seramik, kalebodur gibi yapı malzemelerinin üzerine uygulanabilen polyurea, binadaki su yalıtımını maksimum seviyeye getirmektedir.Teras su yalıtımı (polyurea) uygulamasında ek yer yoktur. Bu nedenle suyun sızabileceği en küçük bir nokta bile bulunmamaktadır. Renkli olan polyurea, uygulandığı alanlara dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Polyurea, dayanıklı bir kaplama malzemesidir ve bu malzeme ile yapılan su yalıtımları uzun ömürlü olmaktadır. Firmamız, su teras su yalıtımı beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamaktadır.